Коротко про Протокол лікування COVID 19, симптоми захворювання та його перебіг

02.11.21

Коронавірус може мати діаметрально різний перебіг хвороби: від абсолютно безсимптомного до вкрай важкого, часом несумісного із життям стану, саме тому зневажливе ставлення до запобіжних заходів щодо захисту від COVID-19 може призвести до сумних наслідків.

Пандемія коронавірусного захворювання (COVID-19) сильно вплинула на життя людства в цілому– системи охорони здоров'я перевантажені.

Про симптоми захворювання та його перебіг розповідає Мазур Люсіне Оганесівна СІМЕЙНИЙ ЛІКАР та ПЕДІАТР мобільної клініки DobroDoc+

Що таке Протокол лікування?

Для лікування хвороби медики мають докладний посібник з дій, так званий «Протокол лікування».

Протокол лікування - це документ, що дає вичерпні відповіді на найважливіші питання стосовно виявлення та лікування захворювання.

  • Як діагностується хвороба, на основі яких досліджень та симптомів?
  • Як оцінюється ступінь тяжкості перебігу хвороби?
  • Які методи терапії при ній застосовуються?
  • Які ліки використовуються, у яких поєднаннях чи у якій послідовності? У які моменти лікування, у яких дозах?
  • Скільки часу триває терапія?
  • Як оцінюється її ефективність?

І багато-багато іншого. Недарма сучасний протокол лікування - це, як правило, багатосторінковий текст.

Протокол оновлюється відповідно до накопичення нових даних. Дотепер продовжуються клінічні дослідження медичних технологій для лікування коронавірусної хвороби (СОVID‑19), і на момент актуалізації останнього Протоколу в світі проводиться понад 2400 клінічних випробувань.

Симптоми коронавірусу по днях

  • З 1 по 3 день: для початкового етапу захворювання характерні легке нездужання, біль у м'язах, закладеність носа. Може трохи підвищуватись температура тіла. Симптоми дуже нагадують грип чи ГРВІ.
  • З 3 по 5 день температура тіла продовжує підвищуватися, з'являється легкий кашель. Нюх або зникає повністю, або сильно притуплюється. Також зникають смакові відчуття. Відбувається це миттєво. Може початися сильна діарея. Для легкої форми захворювання на COVID-19 ця симптоматика є апогеєм.
  • З 5 по 10 день: ключовий період у діагностиці тяжкості перебігу коронавірусу. Більшість хворих відзначають позитивну динаміку, що, у подальшому, призводить до повного одужання. Але залишається частина людей, у яких навпаки відбувається погіршення стану. Воно характеризується зростаючим тяжкістю симптомів: кашель стає дуже сильним, не припиняється навіть у нічний час, сильна ломота в тілі, задишка, висока температура тіла.
  • З 10 по 12 день: спостерігається дуже сильна задишка, біль у грудній клітці, утруднення дихання, слабкість наростає, розвивається пневмонія. Через порушення роботи легень відзначається кисневе голодування. Рекомендується в цей період госпіталізувати хворого до умов стаціонару.
  • З 12 по 14 день: більшість пацієнтів з вірусною пневмонією, спричиненою коронавірусом COVID-19, відзначають покращення свого стану. Але залишається невеликий відсоток з тяжкою формою хвороби, яких підключають до апарату штучної вентиляції легень.
  • З 14 по 30 день: період терапії пневмонії, що протікає у серйозній формі. Характерні задишка, блідість шкірних покривів, слабкість, проблеми з диханням. При відсутності ускладнень відновний період, не забувайте, що ковід нейротоксична інфекція, тому може мати такий прояв, як Long COVID, який може тривати до 12 тижнів після одужання.

Інтервали кожного етапу не можна застосовувати до всіх, оскільки характер і перебіг хвороби залежить від багатьох факторів, кожен випадок захворювання треба розглядати окремо.

Навіть при незначних проявах поганого самопочуття своєчасно звертайтесь за консультацією до спеціалістів.
Медичний сервіс DobroDoc+ дозволяє швидко записатися на онлайн- консультацію до лікаря і отримати кваліфіковану допомогу не виходячи з дому.